Uzmanlar İçin Yardım

 1. Ana Sayfa
 2. Uzmanlar İçin Yardım

Sitemizi Daha Etkin Kullanmak ve Profil Sayfanızı Doldururken Dikkat Etmeniz Gerekenleri Öğrenmek İçin Lütfen Okuyun

Doktor tanıtım sitelerinden sıkıldınız mı? Bu site “parayı veren düdüğü çalar” sistemi üzerine uzman tanıtım sitelerinin agresif ve paraya dayalı sistemlerinden sıkılan uzmanlar için hazırlandı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir gibi büyük şehirler Türkiye nüfusunun yarısından fazlası ikamet etmektedir. Bu şehirler doktor ve diğer sağlık hizmetlerinin de yoğunlaştığı şehirler aynı zamanda.

Siz de eğer birçok doktor ve uzmanın hizmet verdiği bir şehirde iseniz, internetin nasıl tanıtım alanında bir tekele dönüştüğünü anlamışsınızdır. Çok iyi bir üniversiteden mezun oldunuz ve alanında çok tecrübeli ve başarılı bir doktorsunuz ama hastalar size ulaşamıyor. Google ve benzeri arama motorlarında ya da çok yüksek fiyatlarla tanıtım yapan doktor tanıtım sitelerinde layık olduğunuz sırada yer alamıyorsunuz. Artık hastalar tabelaya bakarak doktora gelmiyor. Önce internette arama yapıyor ve ilk sayfada yer almıyorsanız yoksunuz!

UzmanTavsiye bir ihtiyaçtan doğdu. Farklı arama seçenekleriyle aramada üst sırada yer alma şansınız var. Sitemize ne kadar çok yazı eklerseniz yapılan aramalarda makalenizin doğrudan görüntülenmesi yoluyla da görünürlüğünüz artacak. Sitemizden size sorulan sorulara verdiğiniz yanıtlar da görüntülenmenizi kolaylaştıracaktır. Makalemi kendi kişisel sitemde yayınlarım diye düşünebilirsiniz, ancak sitenin kollektif gücünün makalenizin sıralamada daha yukarı çıkmasını sağlayacağını da lütfen unutmayın. Profinizi detaylı bir şekilde doldurmanız görünürlüğünüzü arttırdığı gibi sizden randevu taleplerini de arttıracaktır.

Aşağıda profil doldurmayla ilgili detaylar konusunda yardım bilgileri mevcut.

Sizin Adınıza Oluşturulmuş Bir Profil Varsa (Sahiplenme)
Profil Ayarları - Profilinizi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Fotoğraflar ve Tanıtıcı Video
Temel Bilgiler
İlgi Alanları ve Anahtar Kelimeler
Profesyonel Bilgileri Detay
Eğitim/Ünvan
Lokasyonlar
Makale Ekleme
Faturalar ve Paketler
Randevu Takvimim
Verilmiş Randevularım
Hizmetler ve Seanslar
Randevu Ayarları
Güvenlik Ayarları
Gizlilik Ayarları
Sorunlar ve Çözümler

Sizin Adınıza Oluşturulmuş Bir Profil Varsa (Sahiplenme)

 • Sitemizde sizin adınıza oluşturulmuş bir profil gördüğünüzde iki durumdan birisi söz konusu olabilir: Ya ekibimiz tarafından anlayışınıza sığınarak oluşturulmuş bir profil vardır, ya da aynı uzmanlık alanında ve sizinle aynı isimde başka bir uzman söz konusudur. Bu profilin detaylarını inceleyerek hangisi olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer detaylı bilgileri doldurulmamış bir profil ise ekibimizin sizin adınıza oluşturduğu bir profildir. Bu durumda izleyebileceğiniz en kısa yol şudur: eğer profesyonel olarak üye olup giriş yapmadıysanız, "Bu profili sahiplenin" butonunu tıkladığınızda sizi siteye giriş yapabileceğiniz ya da kayıt yaptırabileceğiniz arayüze yönlendirecektir. Uzman olarak kayıt yaptırdıktan ve giriş yaptıktan sonra "Bu profili sahiplen" bölümünde ad soyad, ofis adresi ve randevu telefonunuzu girerek bize bir mesaj gönderin. Teknik ekip gereken işlemi yapacaktır.
 • Eğer isterseniz siteye üye olmadan da bir profili sahiplenebilirsiniz. Bunun için info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine, "ad soyad, Uzmanlık Alanı, Muayenehane/Ofis Adresi, Randevu telefonu ve e-posta" bilgilerini içeren "profil sahiplenme" konulu bir mesaj atabilirsiniz. Bize bildirdiğiniz e-posta adresini sahiplendiğiniz profile ekledikten sonra size bir e-posta göndereceğiz ve siz kendi e-postanızla şifre yenileme yapabilecek ve profil detaylarınızı dilediğiniz gibi değiştirebileceksiniz.
 • Eğer hali hazırda bir profil oluşturduysanız ve adınıza oluşturulmuş diğer profili sonradan farkettiyseniz, sizin adınıza oluşturulmuş profilin sayfasına gidiniz. Profil sayfasının sol altında yer alan “Bu Kullanıcıyı Sahiplen” iletişim formunda  Konu kısmına: Ad Soyad ve Detay bölümüne: Ofis adresi, randevu telefonu bilgileriyle birlikte "bu profil benim adıma açılmış silinmesini istiyorum" yazınız ve gönder butonuna basınız. Teknik ekibimiz profilleri inceleyerek silme işlemini gerçekleştirecektir. Sitemizdeki kullanıcı adları profilinizin arama motorlarındaki görünürlüğü açısından optimize edilmektedir. Bu nedenle kullanıcı adınız ekibimiz tarafından değiştirilebilir. Eğer kullanıcı adınızı girerek profilinize giriş yapamazsanız, lütfen e-posta ve şifrenizi kullanarak giriş yapınız.

Profil Ayarları - Profilinizi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Fotoğraflar ve Tanıtıcı Video

 • Profil fotoğrafınızı eklerken “Yükleme için ipuçları”nda belirtilen boyut, büyüklük ve görsel uzantılarına dikkat ediniz. Eğer fotoğrafınızı boyut ve büyüklüğünü nasıl ayarlayacağınızı bilemiyorsanız, info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine gönderirseniz, teknik ekibimiz profil fotoğrafınızı sizin için düzenleyebilirler.
 • Profil arkaplan görseli aşağıdaki örnek profilde kırmızı ok işareti ile gösterilen ad ve soyadınızın arkasındaki alanda yer alır. Tavsiye edilen boyutlara sadık kalmanız düzgün görüntülenme açısından olduğu kadar, sayfanızın hızlı yüklenmesi açısından da önem taşımaktadır.

 • Galeri fotoğrafları: Bu bölümde sitemizin ziyaretçilerinize kendinizi tanıtacağını düşündüğünüz fotoğrafları yükleyebilirsiniz. Bu bölümde de fotoğraf boyutlarınız ne kadar az yer kaplayacak şekilde boyutlandırılmışsa profilinizin ve fotoğraflarınızın yüklenmesi o kadar hızlı olacaktır. Eğer fotoğrafınızı boyut ve büyüklüğünü nasıl ayarlayacağınızı bilemiyorsanız, info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine gönderdiğiniz takdirde, teknik ekibimiz fotoğraflarınızı sizin için düzenleyebilir.
 • Tanıtıcı Video: Kişisel deneyiminizi gösteren ve sizi daha iyi tanıtan bir video eklemeniz, profil sayfanızı ziyaret edenlerin sizden randevu alma olasılıklarını arttıracaktır.

Temel Bilgiler

 • Kullanıcı adınızı oluştururken lütfen şu formatı kullanın: şehir-uzmanlık-ad-soyad (örnek: istanbul-nefrolog-ahmet-yilmaz)
 • Unvanınızın aramalarda isminizle birlikte görüntülenmesini istiyorsanız isminizin önüne yazınız. Örnek: “Prof. Dr. Ahmet”.
 • “Etiket” bölümüne arama sonuçları sayfasında adınınız hemen altında görüntülenmesini istediğiniz bir özelliğinizi/ünvanınızı/alt uzmanlık alanınızı (örn. psikiyatrist/psikoterapist) yazabilirsiniz.
 • “Kısa açıklama” bölümüne arama sırasında ön plana çıkarmak ve diğer uzmanlardan farklı olarak tercih edilmenizi sağlayacak birkaç cümleden oluşan bir yazı yazmanızda fayda var. Detaylı bilgilerinizi ziyaretçimiz ancak adınızı tıkladıktan sonra görebileceğini aklınızda tutmalısınız. Örneğin: “Estetik burun cerrahisinde 15 yıllık deneyim.” yazabilirsiniz.

İlgi Alanları ve Anahtar Kelimeler

 • Bazı ziyaretçilerimiz aramaya başlarken ilgi alanlarını belirterek arama yapıyorlar. Bunu dikkate alarak profilinizi oluştururken bu bölümde ilgi alanlarınızı seçmenizde fayda var. Birden fazla seçebilirsiniz.
 • Lütfen dikkat: Henüz alanınızla bağlantılı ilgi alanları (hastalık, hastalık grubu, tedavi yöntemi vs) sisteme girilmemiş olabilir, ya da sizin özel ilgilendiğiniz “ilgi alanı” sisteme girilmemiş olabilir. Bu durumda info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine bildirirseniz bu kategoriye tavsiye ettiğiniz uzmanlık alanlarını ekleyebiliriz.
 • Hangi anahtar kelimelerle gösterilmek istediğini belirle: Arama motorlarında uzman aramak için kullanılan anahtar kelime ya da kelime grupları “İlgi Alanları” bölümünde kullandığımız terimlerden farklı olabilir. Bu nedenle arama motorlarında görünürlüğün arttırılabilmesi için anahtar kelime seçmenizde fayda var.
 • Lütfen dikkat: Eğer kullanmak istediğiniz anahtar kelime ve kelime grupları listede yer almıyorsa lütfen info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine mesaj atarak eklenmesini talep ediniz.

Profesyonel Bilgileri Detay

 • Bu bölümde kendinizle ilgili olarak ziyaretçilerimizin görmesini isteğiniz bütün bilgileri girebilirsiniz. Bazı profesyoneller “Ödül/Başarı/Sertifika”, “Eğitim/Unvan”, “Tecrübe” bölümlerine CV’lerini tek tek yazarak vakit kaybetmek istemiyorlar. Siz de eğer isterseniz, profesyonel detaylarınızı bu bölüme yazabilir ya da başka bir kelime işlemciden kopyala yapıştır yöntemiyle aktarabilirsiniz. Eğer yazdıklarınızın tam olarak istediğiniz şekilde görüntülenmediğinizi düşünüyorsanız, teknik yardım ekibimizden info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine mesaj atarak yardım isteyebilirsiniz.

Eğitim/Ünvan

 • Eğitim bilgilerini (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Sonrası gibi) girerken, maalesef bazı internet tarayıcılarında (browser) tarih bilgilerini girmenize yardımcı olan takvim görüntülenmemektedir. Tarih bilgisini girebilmek için ilgili bölüme örnek olarak “gün.ay.yıl” “18.02.1996” şeklinde yazabilirsiniz.
 • Eğitim/Unvan ekle bölümünde “Başlık ya da Program Adı” olarak örneğin “Bağımlılık Danışmanlığı Master Programı”, “Klinik Psikoloji Doktora Programı”, “Doçent”, “Profesör” yazabilirsiniz.

Lokasyonlar

 • Profilinizdeki haritada ofis konumunuzun doğru bir şekilde görüntülenebilmesi ve mesafeye göre yapılan aramalarda görüntülenebilmeniz için muayenehanenizin (ofisinizin) bulunduğu şehri ve koordinatlarını enlem ve boylam olarak girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde "lokasyon seç" menüsünden şehrinizi giriniz. Koordinatlarını girebilmek için aşağıdaki örnek resimde kırmızı ok ile gösterilen butonu tıklayınız. Bu işlemi ofisinizde yapıyorsanız size ofisinizin koordinatlarını verecektir. Eğer bu işlemi başka bir yerde yapıyorsanız koordinatları kendiniz bulmanız gerekiyor. Koordinatlarınızı bulabilmek için Google Map’e gidiniz (maps.google.com). Adresinizi girerek ya da haritada yerinizi bularak, ofisinizin tam olarak bulunduğu noktaya imleci getirip mouse’unuzun sağ tuşuna basınız. Açılan menüden “Burası neresi?” maddesini tıklayıp çıkan koordinat bilgilerini (örnek: “41.025112, 28.973872”; birinci Numara enlem; ikinci Numara boylama karşılık gelmektedir) kopyalayarak ilgili alanları doldurunuz. Satırdaki ilk alana enlem, ikinci alana boylam girilmelidir.

Makale Ekleme

 • Makale ekleme, profilinizin görünürlüğünü arttırmanız açısından son derece önemlidir. Makalenizi herhangi bir kelime işlemci (winword vs) kullanarak yazdıktan sonra kopyala yapıştır yöntemiyle “Makale içeriğini buradan yazabilirsiniz” denilen alana aktarabilirsiniz. Bu şekilde eğer makale eklenirken bir sorun yaşadığınız takdirde değerli emeğinizin kaybolmasını da engellersiniz. Makale içeriğinizin başka bir internet sitesinde yer almamasına dikkat ediniz. Eğer başka bir siteden kopyalarsanız bu eylem arama motorları tarafından sıralamada daha da gerilere düşürülerek cezalandırılmaktadır. Eğer içeriğinizin internette başka bir yerde mevcut olmadığından emin olmak istiyorsanız http://plagiarisma.net sitesini kullanabilirsiniz. Plagiarism kontrolü için başka site ve programlar da mevcut: https://www.quora.com/What-is-the-best-plagiarism-checker-tool. Çok daha profesyonel “turnitin” gibi programlar da mevcut ama genellikle akademik makaleler için kullanılıyor: https://app.writecheck.com/static/home.html. Gramerly oldukça meşhur ama internetten yaptığım denemede tamamen kopya bir içeriğin özgün olduğunu söyleyince ben kullanmaktan vazgeçtim (https://www.grammarly.com/plagiarism-checker).

Faturalar ve Paketler

Güvenlik Ayarları

 • Bu bölümden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gizlilik Ayarları

 • Bu bölümde Profilinizdeki bazı detayların UzmanTavsiye sitesinde herkes tarafından görünür olmasını sağlayabilir ya da gizleyebilirsiniz.

Aşağıda Olası Sorunlar ve Çözümleri Bulabilirsiniz

 • Sorun: Şehir ve uzmanlığa göre aramalarda görüntülenmiyorsanız:

info@uzmantavsiyeediyorum.com adresine bir mesaj atınız. Teknik elemanlarımız bu durumda ektra bir onay işlemi gerçekleştirecekler.