Uzman Doktor, Hastane randevu nasıl alınır?

  1. Ana Sayfa
  2. Uzman Doktor, Hastane randevu nasıl alınır?
Sağlık bakanlığının online hastane randevu sistemi ya da daha yaygın bilinen adıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) vatandaşlar için doktor ve hastane randevu sistemlerine merkezi erişim sağlayan önemli bir kolaylık. UzmanRandevu özel hastane ve uzmandoktorlar için hazırlanan bir sistem. Sağlık güvencesi olan ve özel doktorlara gitme ihtiyacı olmayan vatandaşlarımız için bu sayfada Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin ve başlıca Üniversite Hastanelerinin randevu sistemlerini tanıtıyor ve bağlantılarını veriyoruz. Hastane randevu alma. Sağlık Bakanlığının Doktor Randevu ve Hastane Randevu Sistemi Hastane Randevu Sistemi İçin Şifre Alma Telefonla Randevu Alma Üniversite Hastane Randevu Sistemleri Sağlık Bakanlığının Doktor Randevu ve Hastane Randevu Sistemi T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne girdiğinizde karşınıza randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu şehri seçebileceğiniz bir harita çıkıyor. İzmir, İstanbul ya da Ankara, istediğiniz şehri haritadan tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza bu şehirde sağlık bakanlığı hastane randevu sisteminde yer alan bütün hastanelerin bir listesi çıkıyor. Hastaneyi seçtiğinizde karşınıza gelecek olan “Randevu Al” düğmesine tıklıyorsunuz. TC kimlik numaranızı ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi şifrenizi girerek randevu alabiliyorsunuz. Eğer şifreniz yoksa önce “Üye Ol” düğmesini tıklamanız ve bir şifre edinmeniz gerekiyor. MHRS’ye e-devlet üzerinden de erişim yapabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden hastane randevusu almak istiyorsanız sisteme giriş işin tıklayınız.

Hastane Randevu Sistemi İçin Şifre Alma

Merkezi Doktor Randevu Sistemi şifrenizi alırken eğer bu tür sistemlere alışkın değilseniz kafanız karışabilir. Kullandığınız internet gezgini sizin için güvenli bir şifre oluşturarak “Safari Created a strong password” şeklinde bir yazıyla karşılaşırsanız şaşırmayın. Hemen “Don’t Use” düğmesine tıklayarak kendiniz için kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre yazın. Unutmayın şifrenizde en az bir rakam ve küçük büyük harfler yer almalıdır. Size sunulan güvenlik resimlerinden birini seçin. Bu resim daha sonra sisteme girerken ek bir güvenlik unsuru olarak kullanılacaktır. Şifrenizi ve hangi resmi seçtiğinizi unutmayın. E-posta adresinizi, e-postanıza gelen mesajdaki “doğrula” tuşuna basarak ve cep telefonunuzu, telefonunuza mesaj olarak gelen şifreyi sistemde girerek doğrulamanız gerekmektedir. Randevu alma ve iptal etme bildirimlerini, hekim çalışma planındaki zorunlu değişiklik bildirimlerini ve randevu hatırlatma bildirimlerini almak için e-postanızın ve cep telefonunuzun doğrulanması gerekmektedir.

Telefonla Randevu Alma

ALO 182 çağrı merkezi’ni arayarak da randevu alabileceği söylenmekte. Ancak çağrı merkezinin etkin olarak çalışmadığını ve ulaşılamadığı da gözlemlediğimiz şikayetler arasında.

Üniversite Hastane Randevu Sistemleri

Üniversite Hastane Randevu sistemleri genel olarak sağlık bakanlığına bağlı devlet hastaneleri ve araştırma hastanelerinden ayrıdır. Bununla birlikte sağlık bakanlığına bağlı bazı üniversite hastaneleri de devlet hastaneleriyle aynı Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu vermektedir. Aşağıdaki şehre göre sıraladığımız listeden üniversite hastanelerinin randevu sistemlerine erişebilirsiniz. Bazı üniversite hastanelerinin internet sitesinde telefonla randevu almak için gerekli telefonlar da mevcuttur. Farklı hastanelerde ve hastanelerin farklı bölümlerinde randevu sistemleri ve internetten verilen randevu sayısında farklılıklar mevcuttur. Bazı bölümlerde yalnızca internetten randevu verilebilirken, diğer bölümlerde internetten randevu alınabileceği gibi her sabah belirli sayıda hastaya da sıra verilerek muayene işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Maalesef bazı bölümlere aşırı talep olduğu için ertesi gün için randevular dakikalar içinde dolabiliyor.

Adana

Başkent Üniversitesi Kışla Hastanesi randevu sistemine erişim için tıklayınız. Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi online randevu sistemi için tıklayınız.

Afyon

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne erişim için tıklayınız.

Ankara

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu almak için tıklayınız. Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’ne ulaşmak için tıklayınız. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi’ne buradan erişebilirsiniz. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi internet sistemine buradan erişebilirsiniz. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu almak için tıklayınız.

Antalya

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi’nin internet erişimi için tıklayınız.

Aydın

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi randevu sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

Balıkesir

Balıkesir Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne erişim için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bolu

Aband İzzet Baysal Üniversitesi Tıbbi Araştırma ve Uygulama Hastanesi randevu sistemi için tıklayınız.

Çanakkale

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi internet sitesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Eskişehir

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi internetten randevu için tıklayınız.

Gaziantep

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi randevu sistemi için tıklayınız.

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi randevu bilgilendirme sayfası için tıklayınız.

İstanbul

İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi randevu sistemine erişim için tıklayınız. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi randevu sistemi için tıklayınız. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi randevu almak için tıklayınız. Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi online randevu sistemine ulaşmak için tıklayınız. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi randevu sistemi için tıklayınız. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden hemen randevu almak için tıklayınız. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi’nden online randevu almak için detaylı bilgi için tıklayınız. Medipol Üniversitesi Esenler Cerrahi ve Araştırma Merkezi’nin internet sitesine erişim için tıklayınız.

İzmir

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin randevu sistemi için tıklayınız. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nden randevu almak için tıklayınız.

Manisa

Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nin online randevu sistemine erişim için tıklayınız.

Sivas

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi randevu alma sayfası için tıklayınız.

Şanlıurfa

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi online randevu ve telefonla randevu sayfası için tıklayınız.

Kars

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin internet sitesi için tıklayınız.

Kırıkkale

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin internet sitesine erişim için tıklayınız.

Konya

Selçuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi internetten ve telefonla randevu sistemi için tıklayınız.

Samsun

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hasta bilgi sistemine erişim için tıklayınız.

Sakarya

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde nasıl muayene olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

Trabzon

KTÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Farabi Hastanesi sitesinde web randevu otomatik olarak açılıyor.

Van

Yüzüncüyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi online randevu işlemlerine bu sayfadan erişebilirsiniz.